Науково методичний центр Цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Запорізької області
Головна |  | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Новинна стрічка
Події в Запорізькій області: Події в Україні:
Форма входу
Адреси сховищ
Адреси сховищь
АМІАК

Запільна характеристика

  Аміак (NH3) являє собою  безбарвний газ із характерним різким ядушливим запахом. При звичайному тиску  температура плавлення - 77,8°С, кипіння - 33,4оС. Майже вдвічі легше  повітря. Розчинність у воді більше всіх інших газів: один об'єм води поглинає  близько 750 об'ємів аміаку (при 20°С). Горючий, при горінні виділяються азот і  водяна пара. Утворить вибухонебезпечні суміші з повітрям у межах 15-28 об'ємних  відсотків аміаку. Рідкий аміак - гарний розчинник великого числа органічних і  неорганічних сполук.
  Світове виробництво  становить близько 90 млн. т у рік. Застосовується для виробництва азотної і  синильної кислоти, сечовини, соди, азотвмістимих солей, добрив, а також при  фарбуванні тканин і срібленні дзеркал. 10%-й водяний розчин - нашатирний спирт  - лікарський засіб. Рідкий аміак використовують як робочу речовину холодильних  машин.
  Вражаючі властивості.
  Діє на нервову  систему і мозок, викликає роздратування очей, верхніх дихальних шляхів і шкіри.
  Гранично припустима  концентрація (ГПК) в атмосфері населених пунктів - 0,2 мг/м3, у  повітрі робочої зони виробничих приміщень - 20 мг/м . Поріг нюхового відчуття -  0,5 мг/м. При концентраціях 40 - 80 мг/мг відбувається різке роздратування  очей, верхніх дихальних шляхів, аж до рефлекторної затримки подиху, головний  біль, при 120 мг/м - кашель, можливий набряк легенів, 1500 - 2700 мг/м при  експозиції 0,5-1 г.  смертельні. Середня гранична токсодоза, що викликає початкові симптоми поразки  при інгаляційному впливі: 15 мг*хв/л. Його пари викликають печіння,  почервоніння, сверблячка шкіри. При зіткненні з рідким аміаком і його розчинами  можливий хімічний опік з міхурами і виразками.
  Аварія.
  Особливість ситуації.  Прогнозування.
  Аміак перевозять і часто зберігають в зрідженому стані  під тиском. Власних пар (5-18 кгс/с м2) або в ізотермічних  резервуарах при тиску, близькому до атмосферного.
  У випадку аварії при зберіганні або транспортуванні  відбувається викид пару в атмосферу. Особливість ситуації полягає в тому, що  дуже швидко формується первинна хмара з високою концентрацією аміаку.  Утвориться вона майже миттєво (за 1 - 3 хв.). За цей час в атмосферу з ємкості  переходить 18 - 20% речовини.
  Вторинна хмара  утвориться при випаровуванні аміаку з площі розливу. Характеризується воно тим,  що концентрація пару буде на 2-3 порядку нижче, ніж у первинній хмарі. Однак  тривалість дії і глибина поширення значно більше.
  В таких випадках за  зовнішню границю зони зараження приймають лінію, що позначає середню граничну  токсодозу.
  Тривалість дії  вторинної хмари визначається часом випару речовини, що розлилося, що, у свою  чергу, залежить від температури кипіння, летючості, температури навколишнього  середовища, швидкості вітру і характеру розливу (вільно або в піддон).
  Аміак майже в 2 рази  легше повітря, а це істотно впливає на глибину його поширення. Так, у  порівнянні із хлором глибина поширення первинної і вторинної хмари виявиться  приблизно в 25 разів менше.
  При ліквідації аварії  роботи повинні проводитися в ізолюючих протигазах ІП-4М, СТОСІВ-8 і апаратах  АСВ-2. Для захисту шкіри треба використати захисні прогумовані костюми КІХ-4  (5), Л-1, ОЗК.
  Для захисту можна  використати житлові та інші будинки, але пам'ятати, що аміак легше повітря,  тому його пари будуть підніматися по поверхах, нарощуючи концентрацію, особливо  в літніх умовах.

Телефон довіри

Телефон довіри Головного управління ДСНС України в Запорізькій області

(061) 787-94-45

Служба довіри ГУ ДСНС
Тел. (044) 289-12-41 terminovf_upk@mns.gov.ua
Матеріали для слух
Матеріали для слухачів
Люстрація
Люстрація
Соціальні мережі
Сторінка в соціальній мережі Facebook Канал на відеохостунгу Youtube
Сторінка в соціальній мережі Twitter
Погода
Календар
«  Листопад 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 14
Корисні посилання
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Администрация не несёт ни какой ответственности за материалы расположенные на данном сайте.
Копирование материалов с сайта разрешено только с активной ссылкой на источник!
Дизайн является авторской собственностью, копирование дизайна или его элементов запрещено!
Design by Razip.Сайт управляється системою uCoz.Sitemap.Sitemap-forum.