Науково методичний центр Цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Запорізької області
Головна |  | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Новинна стрічка
Події в Запорізькій області: Події в Україні:
Форма входу
Адреси сховищ
Адреси сховищь

УРАГАНИ,  БУРІ, СМЕРЧІ

Урагани, бурі і смерчі  відносяться до вітрових метеорологічних явищ. Причиною їх виникнення є циклонна діяльність в  атмосфері. Показником, що визначає руйнівну дію ураганів, бур, смерчів, є швидкісний натиск повітряних мас, обумовлений силу  динамічного удару і метальної дії.
  Ураган – вітер  руйнівної сили і значної тривалості, швидкість якого перевищує 32 м/с (120 км/ч). За шкалою Ботфорта  12 балів. Урагани в Росії найчастіше бувають в Приморському і Хабаровському  краях, на Сахаліні, Камчатці, Чукотці і на Курильських островах. Виникають урагани у будь-який час року, частіше – в  серпні-вересні.
  Важливими|поважними| – характеристиками урагану є ширина, тривалість дії,  швидкість переміщення і шлях  руху. Тривалість існування урагану в середньому 9-12 діб. Ширина зони  катастрофічних руйнувань складає декілька тисяч км.
  Урагани є|з'являються| однією з могутніх сил стихії і по своїй  згубній дії можуть  порівнятися із землетрусом.  Вони супроводжуються  такими явищами, як зливи, снігопади, град, електричні розряди. Ураган ушкоджує  міцні і зносить легкі споруди,  спустошує поля, обриває дроти,  валить стовпи ліній електропередачі і зв'язку, ламає і вивертає з корінням дерева, топить судна і  ушкоджує транспортні магістралі.
  Метальна дія швидкісного натиску вітру виявляється у відриві  людей від землі,  перенесенні по повітрю  і ударі об землю або  споруди. Одночасно  в повітрі переносяться різні тверді предмети, які разом із спорудами, що  руйнуються, травмують людей. У результаті люди гинуть, отримують травми, контузії.
  Буря – дуже  сильний, з швидкістю від 60 до 100 км/ч, і тривалий  вітер, що викликає  великі руйнування. Їх тривалість – від декількох годин до декількох діб.  Розрізняють пильні, безпильні, снігові,  шквалі бурі.
  Смерч – сильний  атмосферний вихор діаметром до 1000   м, в якому повітря обертається з швидкістю до 100 м/с  (проти годинникової стрілки), що володіє руйнівною силою. Має вид темного  стовпа діаметром від декількох десятків до декількох сотень метрів з  вертикальною, іноді зігнутою, віссю обертання, з воронкоподібним розширенням  зверху і знизу. Смерч як би «звішується» з хмари до землі у вигляді гігантської  воронки. Усередині його тиск завжди знижений, тому туди всмоктуються будь-які  предмети. Існують смерчі недовго, від декількох хвилин до декількох годин,  проходячи за цей час шлях від сотень метрів до десятків км. При підході смерчу  чутний оглушливий гул. Середня швидкість переміщення 50-60 км/ч. Смерчі  спостерігаються в Поволжі, Сибірі, на Уралі, степовій зоні України, в східній  Індії 13 квітня загинуло близько 100 чоловік, багато постраждали і зниклих безвісті.

Дії при виникненні  урагану, бурі, смерчі

Гідрометеослужби за декілька  годин, як правило, подає штормове попередження. До підходу ураганного вітру закріплюють  техніку, окремі споруди.  З отриманням інформації про  безпосереднє наближення урагану, населенню слід зайняти|позичати| раніше підготовлені місця в будівлях або  укриттях (підвальних приміщеннях,  захисних спорудах  котлованів).
  Слід закрити вікна, двері, вентиляційні  отвори, горищні приміщення,  слухові вікна. Вікна і вітрини захищаються віконницями і щитами, стекла  заклеюються смужками паперу або тканиною. З балконів, лоджій, підвіконників  прибирають речі, які при падінні можуть нанести травми людям. Знаходячись в будівлі, при сильних  поривах вітру необхідно відійти від вікон, зайняти місця в нішах стін, дверних отворах, у стін. Для захисту можна  використовувати вбудовані шафи, міцні меблі. Вимкнути газ, згасити вогонь в  печах. Створити запаси води і продуктів на 2-3 доби. Покласти на безпечне і  видне місце медикаменти  і перев'язувальні матеріали. Радіоприймачі і телевізори тримати постійно  включеними, можуть передавати важливі  повідомлення і  розпорядження.
  З легких споруд людей перевести|перекладати| в міцні будівлі.
  Слід уникати знаходження на  мостах, шляхопроводах, в безпосередній близькості від об'єктів з ХНР і легкозаймистими речовинами  (хімічні, нафтоперегінні заводи, бази зберігання і так далі). Знаходячись в транспорті, слід  покинути його і укритись в найближчому притулку, підвалі, яру.
  Якщо опинилися на відкритій місцевості, краще всього  сховатися в канаві, ямі, яру, будь-якій виїмці: лягти на дно і щільно притиснутися до землі.
  Під час гроз, супроводжуючих  урагани і бурі, з метою захисту від електричних розрядів не можна ховатися під  деревами, що окремо стоять, у  стовпів, щогл, близько  підходити до опор  ліній електропередач, будівлям і підстанцій.
  У ході і після ураганів, бур, смерчів не  рекомендується заходити в пошкоджені будівлі, не переконавшись в безпеці і  відсутності значних пошкоджень  сходів, стін, стель.

Телефон довіри

Телефон довіри Головного управління ДСНС України в Запорізькій області

(061) 787-94-45

Служба довіри ГУ ДСНС
Тел. (044) 289-12-41 terminovf_upk@mns.gov.ua
Матеріали для слух
Матеріали для слухачів
Люстрація
Люстрація
Соціальні мережі
Сторінка в соціальній мережі Facebook Канал на відеохостунгу Youtube
Сторінка в соціальній мережі Twitter
Погода
Календар
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 14
Корисні посилання
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Администрация не несёт ни какой ответственности за материалы расположенные на данном сайте.
Копирование материалов с сайта разрешено только с активной ссылкой на источник!
Дизайн является авторской собственностью, копирование дизайна или его элементов запрещено!
Design by Razip.Сайт управляється системою uCoz.Sitemap.Sitemap-forum.