Науково методичний центр Цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Запорізької області
Главная | Галерея | Форум | Гостевая книга | Топ сайтов | Наши баннеры | Регистрация | Вход
Меню сайту
Новинна стрічка
Події в Запорізькій області: Події в Україні:
Форма входу
Адреси сховищ
Адреси сховищь
Головна » 2014 » Травень » 15 » Чому діти випадають з вікон? Хто винен та що робити?!
08:45
Чому діти випадають з вікон? Хто винен та що робити?!

Чому діти випадають з вікон? Хто винен та що робити?!

 

Починається літо, приходить спека. Мешканці багатоповерхівок починають відкривати вікна і в засобах масової інформації знову з’являються повідомлення про дітей, які випали через відкрити вікна.

Таке відбувається щорік: з настанням літа різко зростає число подібних нещасних випадків з дітьми. На жаль, Запорізька область також вносить свій внесок в цю сумну статистику.

Давайте проаналізуємо: чому та з яких причин це відбувається? по-перше, вікно завжди є дуже привабливим для дитини. Усі діти люблять дивитися у вікно, адже за вікном стільки усього цікавого. Малюки дуже допитливі і жваві, їм цікаво все, що відбувається навколо. Коли дитина навчилася самостійно залазити на диван, ліжко - вона обов’язково захоче підійнятися і на підвіконня.

Для маленької дитини до двох років — відчинене вікно стає дуже небезпечним. Вона ще не може відкрити його сама. Але коли дитина в такому віці — багатьом батькам навіть в голову не приходить думка, що вона може опинитися на підвіконні. А коли це відбувається — буває вже пізно щось гадати.

Діти старше двох років вже розуміють, що до вікна можна підставити стілець, залізти на нього — і тоді буде видно, що відбувається за вікном. Підійнявшись на підвіконня, вони знаходять ручку, яку так цікаво крутити. І тут вікно відкривається. Добре, якщо у процесі всіх цих дій поруч все ж таки опиниться дорослий. А якщо ні?...

По-друге, батьки самі досить часто ставлять дітей на підвіконня, щоб вони подивилися на те, що відбувається за вікном. Це провокує його на самостійні кроки у цьому ж напрямку. Швидко зреагувати в такій ситуації буває досить складно, особливо якщо дорослі у цей момент зайняті домашніми турботами.

І так, найнебезпечніший вік - від одного до чотирьох років. За статистикою, саме діти цього віку найчастіше випадково випадають з вікон. Причому, якщо крихітки до двох років, як правило, забираються на вже відкрите вікно, то діти старші, часто, самі відкривають стулки.

Але нерідкі випадки, коли з вікон випадають і старші діти, аж до десяти років. Так, був випадок коли дитина середнього шкільного віку випала з вікна квартири, розташованій на сьомому поверсі багатоповерхового будинку. Хлопчик висунувся з відкритого вікна для того, щоб окликнути однокласників. При цьому шкільний рюкзак був одягнений на спину дитини, вага рюкзака та його вміст миттєво переважила вагу дитини і потягнула школяра вниз.

Травми, отримані при падінні з висоти, відрізняються надзвичайною тяжкістю та складністю. Найбільш характерні переломи хребта, тазу, нижніх кінцівок (приземлення на ноги); переломи зводу черепа, шийного відділу хребта (приземлення на голову); численні переломи ребер, переломи хребта, верхніх кінцівок (приземлення на бік і на спину). Одночасно з переломами можуть бути тяжкі закриті ушкодження внутрішніх органів (розриви аорти, печінки, відрив жовчного міхура, розрив селезінки і так далі). Як правило, швидко розвивається картина травматичного шоку.

Якщо дитина впала з висоти, її не можна чіпати, а слід негайно викликати «Швидку допомогу». при цьому до дитини слід відноситися, як до постраждалого з переломом хребта. Ні в якому разі не можна переносити дитину на руках або на ковдрі!

У більшості дітей, які випадково випадають з вікон, люблячі та дбайливі батьки. У переважній більшості випадків причинами випадання дітей стають неуважність дорослих, які залишають їх без контролю та забувають зачиняти вікна на період своєї відсутності, а також неправильна розстановка меблів в квартирах, що дозволяє дітям самостійно забиратися на підвіконня.

А може корінь усіх бід набагато глибше та криється в інституті сім’ї, який, на жаль, сьогодні переживає не самі кращі часи. Батьки почали менше уваги приділяти дітям, частіше ставлять на перше місце свої власні переживання та бажання, чим турботу про дітей. Спека в літку була і двадцять років тому, та кількість дитячих смертей і отриманих тяжких травм, пов’язаних з цим страшним феноменом, були одиничні. Байдужість, безпечність, недалекоглядність, халатність батьків, упевненість, що «з моєю дитиною таке ніколи не станеться» - можливо це головні причини цього явища?

З появою в сім’ї дитини батьки повинні передбачити та врахувати все. В першу чергу недоліки сучасних пластикових вікон. Насправді: через пластикові вікна діти падають значно частіше, ніж через дерев’яні. Пластикові вікна зберігають тепло та забезпечують комфортні умови для життя дитини. Але в той же час усім відомо, що пластикові вікна відрізняються легкою роботою фурнітури, не мають шпінгалетів, клямок. Фурнітура пластикового вікна працює настільки легко, що навіть дворічній дитині буде під силу його відкрити. Пластикові вікна не мають кватирки і, тому відкриваються широко. На пластикових вікнах зазвичай стоїть москітна сітка, що створює у дітей та часто і у батьків помилкове враження про ймовірну безпеку.

Москітна сітка найпідступніша частина відкритого вікна. Діти, підійнявшись на підвіконня, завжди намагаються на неї спертися. Але вона не витримує ваги дитини та  випадає з вікна разом з нею.

Москітна сітка тільки збільшує ймовірність випадання, оскільки створює видиме обмеження віконного простору, створює у дитини відчуття безпеки. Але її конструкція  та кріплення не розраховані на навантаження, яке чинить на неї дитина. Навіть додаткові посилені кріплення не допоможуть, тому що полотно сітки в алюмінієвій рамці кріпиться за допомогою гумового шнура, який також при докладанні зусилля на полотно, виходить із паза.

Москітна сітка - це лише ілюзія безпеки, її функція - захищати приміщення від літаючих комах.

Як же гарантувати безпеку наших дітей? Насправді це можна зробити самостійно, наприклад, зняти ручку з вікна або повісити у верхній частині вікна ланцюжок, як на дверях. Вийде не дуже красиво – головне, щоб це було надійно.

Ситуацією з випадковим випаданням дітей із вікон вже давно стурбовані мами. На форумах не перший рік обговорюють цю тему. Мами не лише охають, але і діляться досвідом як забезпечити безпеку вікон. Хтось навмисно заставив все підвіконня квітами, у когось щільні штори, хтось взагалі не відчиняє вікон.

Звичайно ж, можна піти і таким шляхом, але можна вибрати простіший та безпечніший шлях: встановити на пластикові вікна спеціальні замки, які пропонують установники пластикових вікон. На сьогодні виробники вікон повністю усвідомили усю серйозність ситуації та запустили у виробництво дитячі замки на вікна.

Види дитячих замків та блокираторів  для пластикових вікон, які захистять Вашу дитину.

 1. Замки, які блокують віконну ручку, встановлюються на її місце. До них відносяться:
 • ручка з ключем: блокується ключем в закритому положенні стулки так, що без ключа ручку повернути неможливо;
 • ручка з кнопкою і ключем: натисненням кнопки ручка блокується в закритому положенні стулки та в режимі провітрювання, а відчиняється ключем;
 • ручка з кнопкою: повертається тільки якщо утримувати кнопку щільно натиснутою (блокується на провітрювання та в закритому положенні).
 1. Заглушка віконна з кришкою та знімною ручкою: встановлюється на місце звичайної віконної ручки. Для того, щоб дитина не змогла відчинити вікно, виймається ручка, а отвір у вікні закриває заглушка з кришкою.
 2. Замки, які блокують віконну стулку: встановлюються автономно. Це:
 • блокиратор з шпінгалетом та ключем;
 • замок з ключем;
 • спеціальні блокиратори повороту стулки.
 1. Обмежувачі відкривання на вікна (фіксатори, замки на вікна із сталевим тросом).

Це все добре,але є і мінуси. Перший:  багато з цих пристосувань встановлюються тільки разом з вікном, на готовий профіль їх не поставити. Другий: заблокувати вікно можна лише в закритому положенні (в режимі провітрювання, наприклад, деякі з ручок не блокуються). Третій: впоратися 4-5 річній дитині з деякими фіксаторами не складно - для цього знадобиться декілька хвилин. Четвертий: вартість вікна збільшується на суму замка, який Ви обрали, а ціни на багатьох з них «кусаються».

Важливо! Не залишайте ключі в замках або місцях доступних для дітей. Усі дії з ключами завжди повинні завершуватися «закриттям на ключ». Не дозволяйте дитині грати із замком. Перевіряйте замки на режим «зачинено». Та найголовніше: не забувайте про те, що жоден замок не здатний замінити пильності та уваги батьків.

Правила безпеки для батьків:

 1. Приберіть меблі від вікон, з яких дитина змогла б забратися на підвіконня.
 2. Встановіть на вікна замки або обмежувачі відкривання.
 3. Ніколи не ставте дитину на підвіконня.
 4. З раннього віку пояснюйте дитині, що залізати на підвіконня дуже небезпечно.
 5. Дитина повинна завжди знаходитися у полі зору дорослої людини. Коли Ви залишаєте маленьких дітей з малорухливими дідусями або бабусями, то вживайте додаткові заходи безпеки, тому що дитина пересувається по квартирі набагато швидше за літню людину.
 6. Ніколи ні на хвилину не залишайте дитину без нагляду в кімнаті, де відчинено вікно.

Малюки мають бути завжди під наглядом батьків та дорослих! У зв’язку з початком літа  не залишайте дітей без нагляду. Потурбуйтеся про те, щоб шлях  до вікон в квартирах та будинках для дитини був недосяжний.

 Пам’ятайте: найстрашніше - це втратити дитину через власну халатність.

 

Методист Запорізьких міських курсів

НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізькій області

Багірова Н.Є.

Переглядів: 445 | Додав: nmc | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Телефон довіри

Телефон довіри Головного управління ДСНС України в Запорізькій області

(0612) 787-94-45

Служба довіри ГУ Д
Тел.. 289-12-41 terminovf_upk@mns.gov.ua
Матеріали для слух
Матеріали для слухачів
Люстрація
Люстрація
Соціальні мережі
Сторінка в соціальній мережі Facebook Канал на відеохостунгу Youtube
Сторінка в соціальній мережі Twitter
Погода
Календар
«  Травень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 15
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Администрация не несёт ни какой ответственности за материалы расположенные на данном сайте.
Копирование материалов с сайта разрешено только с активной ссылкой на источник!
Дизайн является авторской собственностью, копирование дизайна или его элементов запрещено!
Design by Razip.Зробити безкоштовний сайт з uCoz.Sitemap.Sitemap-forum.