Науково методичний центр Цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Запорізької області
Главная | Галерея | Форум | Гостевая книга | Топ сайтов | Наши баннеры | Регистрация | Вход
Меню сайту
Новинна стрічка
Події в Запорізькій області: Події в Україні:
Форма входу
Адреси сховищ
Адреси сховищь
Головна » 2013 » Березень » 22 » ЦИВІЛЬНА БЕЗПЕКА – ЯК КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД ДО ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ
13:01
ЦИВІЛЬНА БЕЗПЕКА – ЯК КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД ДО ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ

Цивільна  безпека – як комплексний підхід до питань охорони праці, безпеки  життєдіяльності, цивільного захисту та пожежної безпеки

13 березня 2013  року на базі Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Запорізької області  відбулось засідання науково-методичної Ради з питань цивільного захисту та  безпеки життєдіяльності населення області. Координація питань засідання  здійснювалась головою Ради - завідувачем кафедри медицини катастроф та  цивільного захисту Запорізької медичної академії післядипломної освіти,  професором Кочіним І. В.
  При підготовці до засідання для висвітлення актуальних питань залучався  професорсько-викладацький склад базових кафедр: кафедри біології, екології та  безпеки життєдіяльності Бердянського державного педагогічного університету,  кафедри фізіології з курсом цивільного захисту Запорізького національного  університету та методичний кабінет НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області.
  Головним лейтмотивом в доповідях членів Президії Ради був висновок про  важливу роль рівня підготовленості окремої людини у справі протидії небезпекам,  про велике значення підготовки фахівців у сфері цивільного захисту й підготовку  населення до виживання в умовах надзвичайних ситуацій, готовності будь-якої  людини допомогти собі і оточуючим у небезпечних випадках, - всі ці завдання  успішно вирішуються при системному підході до навчання різних категорій  населення.
  Змістовним був виступ завідувача методичним кабінетом Навчально-методичного  центру ЦЗ та БЖД Запорізької області Могілевця Ю.Є., який для висвітлення  проблем комплексної безпеки у ХХІ столітті та підходів до їх подолання  скористався методом презентації. Основний акцент доповідач зосередив на  комплексному підході до проблем безпеки, які потребують нових підходів до захисту  населення і територій; ці підходи, в свою чергу, містять методологію теорії  управління ризиками, яка на сучасному етапі розвитку набуває прикладне  значення.
  Про перспективні напрямки вдосконалення навчального процесу з питань  безпеки життєдіяльності та цивільного захисту в установах системи вищої освіти  доповіла Ільїна В.М., відповідальний секретар науково-методичної Ради, яка  наголосила про важливу роль застосування інтерактивних технологій у навчальному  процесі з питань безпеки життєдіяльності, впровадження яких передбачає  розв’язання низки важливих завдань: розвитку пізнавального інтересу й творчих  можливостей студентів, формування дослідницько-практичних умінь та навичок,  готовності до формування сучасних важливих життєво-необхідних компетенцій.
  З сучасними поглядами та можливостями в наданні екстреної медичної допомоги  при надзвичайних ситуаціях у світлі Закону України «Про екстрену медичну  допомогу» №5081 від 5 липня 2012 року присутніх ознайомив Таран В.В., викладач  кафедри медицини катастроф Запорізького державного медичного університету.
  Серед цікавих факторів мотивації при виконанні завдань  учнями, студентами, курсантами, слухачами Тараненком В.В., методистом  Навчально-методичного центру Запорізького Інституту післядипломної педагогічної  освіти була названа оцінка вчителя або викладача, яка відноситься не до  здібностей учня, студента, курсанта, слухача, а до тих зусиль, які докладає  навчаємий безпосередньо до виконання конкретного завдання. Мотивацією у випадку  виконання завдань, наприклад, за темою «Системний аналіз надзвичайних  ситуацій» може стати підхід, який спирається на ієрархічність системи «людина –  життєве середовище», коли виникає загроза для порушення життєдіяльності однієї  особи; коли виникнення чи розповсюдження надзвичайної ситуації тягне за собою порушення  нормальних умов життєдіяльності сім’ї,  виробничої бригади, учнівського або студентського колективу, пасажирів одного  купе тощо.
  Голова Ради,  професор Кочін І.В. виступив перед присутніми з доповіддю на тему:  «Етико-духовна стратегія відродження, становлення та розвитку сучасної  української освіти – як складова вирішення соціальних небезпек сучасного  суспільства». Ігор Васильович ознайомив присутніх з особливостями нового етапу  процесу відродження, який передбачає розв’язання цілої низки важливих завдань,  в тому числі й впровадження заходів через мережу позашкільних навчальних  закладів, які опинились у скрутному становищі.
  В підтвердження  наведеного факту, доповідач довів до членів Президії Ради Лист МОНМС України  від 13.02.2013 року №1/9-105 «Щодо збереження мережі позашкільних навчальних  закладів», який 05.03.2013 року надійшов до НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області.  Після чого була заслухана доповідь Юрченко І.В. – завідувача сектору виховної  роботи та позашкільних закладів Департаменту освіти і науки, молоді та спорту  Запорізької облдержадміністрації про організацію роботи гуртків та  факультативних курсів з ЦЗ та БЖД в навчально-виховних закладах області. Іван  Володимирович відмітив, що позашкільна освіта – це початкова база для виховання  юних рятувальників, для формування соціальної ініціативності підлітків та  учнівської молоді. Після обговорення питань за проблемною темою, Президією Ради  доповідачу доручено підготувати довідку про стан збереження комунальних  позашкільних навчальних закладів без їх перепрофілювання, злиття або закриття.
  Елемент занепокоєності присутнім на засіданні науково-методичної Ради додав  «Аналіз стану з пожежами, загибеллю та травмуванням людей за 2 місяці 2013  року», який провів підполковник служби цивільного захисту Водоп’янов Є.О. -  начальник відділу державного нагляду з питань техногенної безпеки Управління  Держтехногенбезпеки у Запорізькій області.
  Окремим блоком на засіданні науково-методичної Ради були розглянуті питання  про:
  - науково-методичне забезпечення й вимоги до розділу «Цивільна безпека» в  бакалаврських, дипломних та магістерських роботах всіх спеціальностей системи  вищої освіти області;
  - організацію цивільного захисту у навчальних закладах й обов’язкові  документи з питань ЦЗ в закладі освіти;
  - дотримання правил безпеки для збереження життя та здоров’я навчаємих під  час проведення навчально-виховного процесу в закладі освіти;
  - результати перевірки ВНЗ області у лютому - березні з питань виконання  програм нормативних навчальних дисциплін «Цивільний захист» та «Безпека  життєдіяльності»;
  - виконання Графіку проходження підвищення кваліфікації викладачами  навчальних дисциплін «Безпека життєдіяльності» та «Цивільний захист» вищих  навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації Запорізької області в Інституті  Державного Управління у сфері цивільного захисту з початку 2013 року;
- підготовку студентів Таврійського державного агротехнологічного  університету - як майбутніх захисників працівників підприємств, установ,  організацій від шкідливих чинників промисловості й небезпечних наслідків  надзвичайних ситуацій.

Засідання пройшло в атмосфері активного обміну думками,  небайдужості до актуальних питань та пошуку їх позитивного вирішення. Були  внесені пропозиції з різних питань та аспектів щодо покращення навчання і  виховання студентів області з питань цивільної безпеки. Людина, яка  отримає вищу освіту, повинна мати певний світогляд та уявлення не тільки про  особисту безпеку, але й повинна володіти знаннями щодо організації безпечної  життєдіяльності тієї галузі, в якій вона буде працювати.

. Ільїна, методист

НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області

 

 

Переглядів: 899 | Додав: nmc | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Телефон довіри

Телефон довіри Головного управління ДСНС України в Запорізькій області

(0612) 787-94-45

Служба довіри ГУ Д
Тел.. 289-12-41 terminovf_upk@mns.gov.ua
Матеріали для слух
Матеріали для слухачів
Люстрація
Люстрація
Соціальні мережі
Сторінка в соціальній мережі Facebook Канал на відеохостунгу Youtube
Сторінка в соціальній мережі Twitter
Погода
Календар
«  Березень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 15
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Администрация не несёт ни какой ответственности за материалы расположенные на данном сайте.
Копирование материалов с сайта разрешено только с активной ссылкой на источник!
Дизайн является авторской собственностью, копирование дизайна или его элементов запрещено!
Design by Razip.Зробити безкоштовний сайт з uCoz.Sitemap.Sitemap-forum.