Науково методичний центр Цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Запорізької області
Главная | Галерея | Форум | Гостевая книга | Топ сайтов | Наши баннеры | Регистрация | Вход
Меню сайту
Новинна стрічка
Події в Запорізькій області: Події в Україні:
Форма входу
Адреси сховищ
Адреси сховищь
Головна » 2014 » Вересень » 25 » «День відкритих дверей» на Запорізьких міських курсах
14:17
«День відкритих дверей» на Запорізьких міських курсах

Досвід організації та проведення заходу «День відкритих дверей» на Запорізьких міських курсах

 

«День відкритих дверей» можна провести у будь-якій установі, організації або закладі освіти. Це гарний спосіб зсередини дізнатися про діяльність тієї чи іншої установи. Правда, щоб він виявився ефективним, необхідно до нього як слід підготуватися, тобто правильно організувати даний захід.

По-перше, треба визначитися з датою проведення «Дня відкритих дверей». Обов’язково слід врахувати той чинник, що відвідування людей не повинно паралізувати роботу курсів. Якщо у цей період на курсах проходять заняття з теоретичної підготовки слухачів, заздалегідь потурбуватися про розміщення людей. Але найкраще «День відкритих дверей» все ж таки запланувати на підготовчий період чи у період проведення виїзних занять.

По-друге, продумати Програму проведення «Дня відкритих дверей». Вона повинна включати декілька заходів: зустріч гостей, представлення педагогічного складу курсів, проведення відкритих та практичних заходів, організацію екскурсії тощо. Не треба забувати про прикладні матеріали. Додатковим плюсом стане, якщо будуть підготовлені буклети, проспекти, брошури, які ознайомлять гостей з діяльністю міських курсів.

У Програмі можуть бути загальні збори для усіх учасників. Головне – вони не мають бути довгими. Керівник міських курсів або відповідальна особа на загальних зборах може розповісти про діяльність міських курсів та відповісти на поставлені питання.

Далі продумайте, які саме види діяльності міських курсів найбільш видовищні. Виберіть декілька тем для відкритих занять. Краще, якщо це буде не лекція, а, наприклад, практична робота або тренінг на натурній дільниці курсів, відпрацювання індивідуальних навичок тощо.

При організації екскурсії – підготуйте навчальні кабінеті. Зверніть особливу увагу на ті, де зосереджене обладнання, прилади, інструменти, майно цивільного захисту та навчально-методичні матеріали – все це можна показати у дії. Відповідальні за навчальні кабінети можуть розповісти про обладнання, прилади, макети, засоби захисту та про те які  можливості це надає слухачам міських курсів при проходженні теоретичного навчання у сфері цивільного захисту.

Влаштуйте своєрідний консультаційний пункт, наприклад, до цього пункту може підійти кожен та поставити питання. Для інформаційного наповнення консультаційного пункту дуже корисно підготувати пам’ятки, буклети, методичні рекомендації для навчання населення способам та діям у надзвичайних ситуаціях, які характерні для конкретного регіону, міста, району.

Педагоги та майстри виробничого навчання повинні підготуватися до консультацій з різних питань стосовно цивільного захисту та напрямів діяльності міських курсів.

Далі, необхідно скласти План проведення «Дня відкритих дверей». Це дозволить уникнути накладок та перевантаженості педагогічного складу курсів. Не варто планувати декілька відкритих занять для одного педагогічного працівника. Інакше нервові та фізичні перевантаження можуть негативним чином відбитися на якості представлених заходів. Варто задіяти всіх вільних на цей час педагогічних працівників.

Крім того, при складанні Плану «Дня відкритих дверей», треба призначити відповідальних за проведення тих чи інших заходів. Розподіл відповідальності дозволить добитися якості у проведенні заходів та полегшить контроль підготовки і проведення «Дня відкритих дверей».

 Склад гостей краще знати заздалегідь. Це дасть змогу присвяти «День відкритих дверей» певній темі.

Обговорення організації та проведення заходу «День відкритих дверей»  здійснюється на засіданні методичної комісії міських курсів. Для того щоб зробити аналіз якості та дієвості даного заходу слід звернути увагу на відгуки відвідувачів, особливу увагу слід приділити критичним відгукам та побажанням гостей, це дозволить зробити обґрунтовані висновки та уникнути помилок у майбутньому.

На Запорізьких міських курсах Начально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Запорізької області вже на протязі восьми років для студентів Запорізьких навчальних закладів та всіх бажаючих проводиться  «День відкритих дверей».

«День відкритих дверей» на Запорізьких міських курсах  планується, як правило, один-два рази в рік. Цей захід дозволяє відвідувачам детально ознайомитися з діяльністю Запорізьких міських курсів.

Так, 19 вересня 2014 року на Запорізьких міських курсах  за запитом доцента кафедри економіки та інформаційних технологій Слівко Світлани Федорівни для студентів Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій було проведено «День відкритих дверей».

Мета заходу – ознайомлення з діяльністю Запорізьких міських курсів, з методикою використання навчальної матеріально-технічної бази курсів для практичного відпрацювання прийомів та способів дій у надзвичайних ситуаціях.

«День відкритих дверей» на Запорізьких міських курсах будувався за традиційною схемою: прибуття студентів, вступне слово завідувача курсів Храмкова Василя Леонтійовича, представлення педагогічного складу курсів та ознайомлення учасників заходу з Планом проведення.

Згідно з Планом проведення «Дня відкритих дверей» майстер виробничого навчання Четверекова Тетяна Вікторівна методом презентації провела відкрите заняття та представила студентам тему «Надзвичайні ситуації характерні для Запорізького регіону та заходи захисту від них».

Далі для студентів ЗІЕІТа заступником завідувача Запорізьких міських курсів Шамархаловою Лілією Анатоліївною була проведена екскурсія, у ході якої продемонстрована навчальна матеріально-технічна база курсів: оснащення навчальних кабінетів, організація роботи консультаційно-методичного кабінету, можливості натурної дільниці.

Також для студентів було організовано своєрідний консультаційний пункт де вони мали змогу ознайомитися з пам’ятками, буклетами і методичними рекомендаціями для навчання населення з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

Методом пояснення, демонстрації та практичної роботи провів зі студентами відкрите заняття з теми «Робота з приладами радіаційної, хімічної розвідки і дозиметричного контролю» майстер виробничого навчання Кузнецов Володимир Олександрович.

Майстер виробничого навчання Шпак Каміла Сергіївна продемонструвала засоби захисту органів дихання та детально роз’яснила правила користування ними та відповіла на чисельні запитання студентів.

Студенти мали змогу практично відпрацювати навички користування засобами індивідуального захисту органів дихання та навички роботи з приладами радіаційної, хімічної розвідки і дозиметричного контролю.

Активну участь в організації та проведенні «Дня відкритих дверей» приймав методист обласного методичного кабінету безпеки життєдіяльності населення Процуха Валерій Олегович, здійснюючи методичне консультування з питань організації заходу і координуючи його проведення. Для вивчення та поширення досвіду проведення «Дня відкритих дверей» Запорізькими міськими курсами методистом Процухою Валерієм Олеговичем було рекомендовано та  знято навчальний фільм. 

 

У результаті проведення «Дня відкритих дверей» студенти ЗІЕІТа підвищили свій рівень знань з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

Всі учасники залишилися задоволені та відзначили високу ефективність проведення подібних заходів.

Багірова Н.Є.,

методист Запорізьких міських курсів І категорії

НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області

 

 

Переглядів: 405 | Додав: nmc | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Телефон довіри

Телефон довіри Головного управління ДСНС України в Запорізькій області

(0612) 787-94-45

Служба довіри ГУ Д
Тел.. 289-12-41 terminovf_upk@mns.gov.ua
Матеріали для слух
Матеріали для слухачів
Люстрація
Люстрація
Соціальні мережі
Сторінка в соціальній мережі Facebook Канал на відеохостунгу Youtube
Сторінка в соціальній мережі Twitter
Погода
Календар
«  Вересень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 15
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Администрация не несёт ни какой ответственности за материалы расположенные на данном сайте.
Копирование материалов с сайта разрешено только с активной ссылкой на источник!
Дизайн является авторской собственностью, копирование дизайна или его элементов запрещено!
Design by Razip.Зробити безкоштовний сайт з uCoz.Sitemap.Sitemap-forum.