Науково методичний центр Цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Запорізької області
Головна |  | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Новинна стрічка
Події в Запорізькій області: Події в Україні:
Форма входу
Адреси сховищ
Адреси сховищь
Головна » 2018 » Травень » 4 » ПЕДАГОГ-НОВАТОР
06:38
ПЕДАГОГ-НОВАТОР

Більше як три роки потому колектив обласних та міста Запоріжжя курсів удосконалення керівних кадрів І категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області поповнився новим викладачем – Шевельовим Олександром Володимировичем.

Зважаючи на те, що безпосередньо викладацькою діяльністю до цього часу йому займатися не доводилося, він досить швидко визначив оптимальні шляхи свого самовизначення в цієї складної професії. Як колишній військовий, Олександр Володимирович цілеспрямовано, наполегливо накопичував теоретичні знання, знайомився з нормативно-правовою базою з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, відвідував заняття інших викладачів, вивчав їх викладацький досвід. Згодом, за допомогою керівництва та досвідчених працівників Центру почав розробляти навчально-методичні матеріали для майбутніх занять.

Попередні пристойні знання з комп’ютерних технологій, набуті ним в період навчання в військовій академії Збройних Сил України, дозволили і дозволяють йому застосовувати в педагогічній діяльності новітні інноваційні технології використання технічних засобів навчання, відпрацьовувати всі навчальні матеріали на досить високому технічному та естетичному рівні.

Свій саме досвід у застосуванні комп’ютерних технологій молодий викладач використав при визначенні, а у подальшому і відпрацюванні індивідуальної теми Єдиної науково-методичної проблеми НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області у 2016-2018 роках «Використання навчально-наочних посібників (мультимедійних презентацій) при проведенні занять з функціонального навчання у сфері цивільного захисту та елементів програмного забезпечення в діяльності викладачів».

В рамках відпрацювання цієї теми проведено випробування практичного застосування створеної Програми оперативного ведення обліку відпрацювання індивідуальних планів роботи викладачів та плану річного навчального навантаження педагогічного складу курсів на рік – завершено другий етап: «Практичне дослідження проблеми». Протягом 2018 року відпрацьовується ІІІ етап роботи над Єдиною науково-методичною проблемою Центру, на якому за участю всіх педагогічних працівників курсів наряду з практичним використанням проводиться дослідження результативності та узагальнення підсумків роботи за темою: «Методика застосування елементів комп’ютерних технологій для оперативного ведення обліку відпрацювання індивідуальних планів роботи викладачів та плану річного навчального навантаження педагогічного складу курсів удосконалення керівних кадрів НМЦ ЦЗ та БЖД на рік».

Напрацьовані автором досліджень матеріали розглянути та схвалені педагогічною радою Центру та оформлені в якості Методичних рекомендацій, які були направлені на розгляд та рецензування до Інституту державного управління у сфері цивільного захисту, а з метою розповсюдження перспективного досвіду – до відділу підготовки органів управління та навчання Департаменту організаційних заходів цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Листом від 27.07.2017 № 781-0250-23 Інститут державного управління у сфері цивільного захисту надав позитивну рецензію на зазначені методичні матеріали і відзначив, що науково – практична цінність цих Методичних рекомендацій «не підлягає сумніву, адже спрямована на підвищення ефективності освітньої діяльності НМЦ ЦЗ та БЖД шляхом оптимізації робочого часу педагогічного складу». Надані Методичні рекомендації рецензійною комісією Інституту пропоновані для використання педагогічним складом Навчально-методичних центрів ЦЗ та БЖД країни.

Ми, викладачі Центру Запорізької області, керівництво курсів, вже протягом майже трьох років на себе відчуваємо позитивний результат цього «нововведення», а саме:

вивільнився значний робочий час педагогічних працівників за рахунок перекладення достатньо об’ємної рутинної механічної роботи щодо розрахунків та оформлення документів на комп’ютері;

витрачається мінімальна кількість часу на складання Плану річного навчального навантаження педагогічного складу курсів;

викладачам і керівництву курсів надано можливості в постійному режимі відслідковувати стан виконання плану, постійно мати аналітичні дані щодо розподілу фактичного навантаження між викладачами: аналіз виконання у відсотках виконаних робіт до плану і в абсолютних цифрах годин переробки або не доопрацювання плану проводиться Програмою автоматично;

зведено до мінімуму ризики виникнення помилок при здійсненні розрахунків планів та звітів;

значно спростилося підготовка плануючих і звітних документів для друку на паперові носії.

Таким чином, рутинної роботи стало помітно менше, більше часу залишається для нашої творчої педагогічної діяльності.

Крім вищезазначеного програмного засобу викладач Шевельов О.В. розробив методичні матеріали для навчання фахівців з питань цивільного захисту за темами «Методика рішення задач при проведенні прогнозування і оцінки радіаційної обстановки у випадку аварії на АЕС», «Методика рішення задач при проведенні прогнозування і оцінки хімічної обстановки у випадку аварії на об’єкті підвищеної небезпеки», які активно використовуються на практичних заняттях а також надіслані до ДСНС з метою їх розповсюдження.

Жодне заняття або виступ він не проводить без використання мультимедійних презентацій, які відрізняються використанням широкого спектру можливостей комп’ютерної програми Power Point. А практичні заняття, на яких слухачі роблять розрахунки та приймають управлінські рішення, крім того й з використанням цікавих ї зручних можливостей комп’ютерної програми Microsoft Excel.

Не зупиняючись на досягнутому, викладач Шевельов О.В. для полегшення практичної діяльності фахівців з питань цивільного захисту органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та суб’єктів господарювання, зокрема закладів освіти, медичних установ тощо, систематизував та створив комп’ютерний банк даних нормативно – правових та організаційно – розпорядчих документів у сфері цивільного захисту; зразки формалізованих документів; створив фонд тематичних навчальних фільмів. Усі ці матеріали активно використовуються слухачами як на заняттях, так і під час самостійної підготовки, що безсумнівно підвищує інтерес і мотивацію слухачів до отримання знань і умінь, сприяє прийняттю ними правильних управлінських рішень, підвищує їх загальний рівень підготовки до виконання завдань цивільного захисту за призначенням.

Створена Шевельовим О.В. система обміну інформацією між викладачем і слухачами з використанням електронної пошти надає можливість подолати проблему передачі значних обсягів інформації за мінімальний час спілкування протягом занять, значно підвищує оперативність і якість рішення навчальних завдань поточного та підсумкового контролю підготовки слухачів, розширює кордони спілкування та удосконалює комунікацію (доведення нормативної бази, формалізованих документів, методичних вказівок та рекомендацій для самостійної роботи, а також перевірки виконаних слухачами контрольних завдань).

При проведенні планових занять з функціонального навчання як в навчальних аудиторіях Центру, так під час виїзних занять в містах та районах області він вибирає найбільш ефективні форми і методи навчання, творчо використовує кращий педагогічний досвід.

Навчальний процес у викладача Шевельова відбувається при постійній, активній взаємодії зі всіма слухачами. Це співнавчання, взаємонавчання (колективне, групове, навчання у співпраці), де і слухач, і викладач є рівноправними, рівнозначними суб’єктами навчання, розуміють, що вони роблять, рефлексують у природу того, що вони знають, вміють і здійснюють. Такі прийоми значно підвищують продуктивність педагогічної діяльності. Тим більше, що слухачі Центру це, як правило, люди, які мають життєвий і фаховий досвід.

Педагог надає консультаційно-методичну і практичну допомогу керівництву підприємств, установ і організацій та навчальних закладів з підготовки населення та персоналу до дій у НС; проводить інформаційно-просвітницьку роботу серед різних верств населення щодо правил поведінки в умовах НС; регулярно готує актуальні матеріали для публікацій в засобах масової інформації та в Інтернеті.

Наприкінці хотілося б відзначити, що сучасний педагог просто зобов’язаний вміти працювати з новітніми засобами навчання хоча б заради того, щоб забезпечити одне з найголовніших прав слухачів – право на якісне навчання. Використання подібних технологій значно підвищує якість сприйняття навчального матеріалу, викликає інтерес до самого заняття, збуджує мотивацію до пізнавального процесу. В кінцевому підсумку це підвищує якість та наочність функціонального навчання, забезпечує перехід від пасивного до активного способу реалізації освітнього процесу.

Усім цим потребам сьогодення відповідає творча робота молодого, але вже досить досвідченого викладача, яким є Шевельов Олександр Володимирович. Колектив НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області щиро бажає йому подальших успіхів та наснаги в його плідній педагогічній діяльності.

 

В.І. Добрянський,

викладач обласних та міста Запоріжжя

курсів удосконалення керівних кадрів І категорії

НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області

Переглядів: 28 | Додав: nmczp | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Телефон довіри

Телефон довіри Головного управління ДСНС України в Запорізькій області

(061) 787-94-45

Служба довіри ГУ ДСНС
Тел. (044) 289-12-41 terminovf_upk@mns.gov.ua
Матеріали для слух
Матеріали для слухачів
Люстрація
Люстрація
Соціальні мережі
Сторінка в соціальній мережі Facebook Канал на відеохостунгу Youtube
Сторінка в соціальній мережі Twitter
Погода
Календар
«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 14
Корисні посилання
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Администрация не несёт ни какой ответственности за материалы расположенные на данном сайте.
Копирование материалов с сайта разрешено только с активной ссылкой на источник!
Дизайн является авторской собственностью, копирование дизайна или его элементов запрещено!
Design by Razip.Сайт управляється системою uCoz.Sitemap.Sitemap-forum.