Науково методичний центр Цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Запорізької області
Головна |  | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Новинна стрічка
Події в Запорізькій області: Події в Україні:
Форма входу
Адреси сховищ
Адреси сховищь
Головна » 2018 » Апрель » 3 » Підвищення майстерності викладачів НМЦ ЦЗ та БЖД областей
13:39
Підвищення майстерності викладачів НМЦ ЦЗ та БЖД областей

Професійна майстерність педагога не є якоюсь постійною величиною, яка досягається раз і назавжди. Вона вимагає від педагога постійного руху вперед: оновлення і оволодіння новими і новітніми методиками, вдосконалення комунікативних навичок тощо.

Саме з такими цілями Інститутом державного управління у сфері цивільного захисту було організоване і проведене, у період з 19 до 30 березня, короткострокове підвищення кваліфікації слухачів з різних областей нашої країни з категорії «Завідувачі (заступники завідувачів), викладачі обласних та міст курсів удосконалення керівних кадрів НМЦ ЦЗ та БЖД».

Заняття за 72-годинною навчальною програмою проводилися під керівництвом професорсько-викладацького складу різних кафедр навчального закладу.

Динамічність ходу занять, змін видів діяльності слухачів та різноманітність застосування методів продемонстрували очевидну значну перевагу і ефективність сучасних навчальних технологій.

  • увагу та активність слухачі проявили на занятті, проведеному методом кейс-стаді (case-study) керівником навчальної групи, кандидатом наук з державного управління Михайловим Віктором Миколайовичем. Основною відмінністю кейсу від звичайного заняття є наявність кількох варіантів розв’язання проблеми та альтернативних шляхів, які ведуть до її вирішення. Тобто, під час занять викладачі надавали слухачам варіанти способів координації діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання в умовах надзвичайних ситуацій та визначали шляхи вирішення проблемних питань, що виникають під час здійснення заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій тощо.

Саме це спонукало слухачів зв’язувати теоретичні знання стосовно роботи регіональних та місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з практичними навичками прийняття правильних управлінських рішень.

Поза сумнівом це заняття було не тільки цікавим, а ще й корисним для слухачів. Отримані навички вони зможуть використовувати у своїй подальшій викладацької роботі.

В останній день занять під керівництвом Михайлова В.М., при участі інших співробітників кафедри, відбувся «Круглий стіл» за темою: «Моделювання педагогічної діяльності у підготовці керівного складу і фахівців сфери цивільного захисту».

Після вступного слова керівника і визначення цілей проведення заходу своє бачення проблеми розробки моделі підготовки керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з цивільного захисту висловив Жужа А.А – викладач НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області.

Досвідом з оволодіння інноваційними методиками навчання поділились викладачі обласних та м. Полтава курсів УКК ІІІ категорії Піляй В.В. і Ніколенко А.А. Вони розповіли про впровадження в навчальний процес курсів навчальних програм NetOpSchool та MyTestX, відзначивши, що застосування цих програм підсилило мотивацію слухачів до активної роботи і, як наслідок, дозволило значно підвищити ефективність практичних занять.

Викладач НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області Муконін Ю.В. виступив з доповіддю «Метод моделювання у підготовці керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з цивільного захисту», наголосивши на тому що стрімкий розвиток інформаційних відносин у сучасному суспільстві зумовлює виняткову актуальність моделювання в педагогіці – галузі знань, безпосередньо пов’язаної з інформаційними процесами.

Виступи доповідачів, подальше їх обговорення і пошук учасниками «Круглого столу» найраціональніших шляхів розв’язання проблеми показало ефективність і корисність запланованого та проведеного заходу.

За запрошенням керівництва Інституту перед слухачами виступив головний редактор Всеукраїнського науково-виробничого журналу «Пожежна та техногенна безпека» Городецький В.Я. Він розповів що журнал основну увагу приділяє питанням організації протипожежного та техногенного захисту об’єктів, пожежно-технічній підготовці робітників і службовців; наданню допомоги особам, відповідальним за організацію пожежної та техногенної безпеки на об’єктах; роботі об’єктових спеціалізованих служб і формувань, пожежно-рятувальних підрозділів добровільної пожежної охорони та добровільних формувань цивільного захисту. В журналі постійно публікуються наочні матеріали щодо пожежної та техногенної безпеки та різноманітні тематичні добірки, які можуть бути використані викладачами та майстрами виробничого навчання при проведенні занять.

В своїй доповіді головний редактор розкрив шляхи підвищення рівня інформаційно-просвітницької роботи при навчанні різних верств населення діям у надзвичайних ситуаціях. Доповідач вказав на те, що редакцією журналу напрацьовано багатий практичний досвід взаємодії засобів масової інформації з органами влади, силами цивільного захисту ДСНС України, громадськими організаціями щодо розповсюдження серед населення інформації про заходи з попередження пожеж як на виробництві, так і в побуті, особливо в місцях з масовим перебування людей, та дій у разі їх виникнення.

Городецький В.Я. призвав слухачів до співпраці у вирішенні питань з попередження надзвичайних ситуацій.

Слухачі групи щиро подякували професорсько-викладацькому складу ІДУ ЦЗ цікаві та змістовні заняття, отримані знання і навички а також за шанобливе ставлення до них в процесі навчання.

Викладач НМЦ ЦЗ та БЖД

Запорізької області – слухач групи Добрянський В.І.

Переглядів: 14 | Додав: nmczp | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Телефон довіри

Телефон довіри Головного управління ДСНС України в Запорізькій області

(061) 787-94-45

Служба довіри ГУ ДСНС
Тел. (044) 289-12-41 terminovf_upk@mns.gov.ua
Матеріали для слух
Матеріали для слухачів
Люстрація
Люстрація
Соціальні мережі
Сторінка в соціальній мережі Facebook Канал на відеохостунгу Youtube
Сторінка в соціальній мережі Twitter
Погода
Календар
«  Апрель 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 14
Корисні посилання
Статистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0
Администрация не несёт ни какой ответственности за материалы расположенные на данном сайте.
Копирование материалов с сайта разрешено только с активной ссылкой на источник!
Дизайн является авторской собственностью, копирование дизайна или его элементов запрещено!
Design by Razip.Сайт управляється системою uCoz.Sitemap.Sitemap-forum.